מגזין קניות ושופינג כרטיס אשראי נוסף או חור בכיס? - זהו רק משחק מילים!

כרטיס אשראי נוסף או חור בכיס? זה רק משחק מילים!

3223 גולשים היו כאן שתפו מאמר:
כרטיס אשראי נוסף או חור בכיס? זה רק משחק מילים!

איך קשור השועל והכרם למתנה עבור הצטרפות לכרטיס אשראי נוסף?

מסתבר שהפקחים שבכם כבר הבינו מהכותרת את מה שמציע המאמר. כולנו (מן הסתם) קיבלנו כבר לא פעם אחת הצעות ישירות או בעקיפין מחברות האשראי להוסיף כרטיס אשראי נוסף. כששאלנו למה? או למה אני צריך? זו היתה הטעות הראשונה שלנו, כי התגובה הראשונה לכזו הצעה מוכרחת להיות "לא תודה! ולהתראות!". זה נשמע שבעל המאמר קצת מקצין, אולי אפילו מגזים, כי מה באמת רע לקבל מתנה בשווי מאות שקלים על דבר שאין לי בו התחייבות?!

קיבלתם כרטיס עם הטבות? שימו לב מתי פג הפטור מתשלום

למעשה אתם צודקים, כל עוד והערנות קיימת ושמתם לעצמכם תזכורת לבטל את הכרטיס לפני השלמת זמן הפטור מחיוב חודשי קבוע אכן זה משתלם, ולמה לא? - נותנים לך קח, אחרת ברח.. וכאן המקום להיות קצת רציניים, שימו לב מה קורה לאחר שנה מקבלת המתנה מאותו יום יש לכם חויב נוסף כל חודש שיכול להסתכם בין 13.90 לכמעט 60 ש"ח עבור עמלת החזקת הכרטיס. נכון, לגמרי אנחנו לא מתכוונים שתפסיקו מהיום את השימוש בכרטיס האשראי שלכם ותחזרו להחזיק כמו פעם עשרות שטרות בארנק לשימוש יומיומי, אבל כן אנחנו מתכוונים לנסות להבין למה צריך יותר מכרטיס אחד בכיס. שימו לב לנתונים הבאים:

מניתוח דוחות חברות האשראי מסתמן - 1.8 כרטיסי אשראי פעילים לא בשימוש

לפני שנתח את הנתון הזה רק נקדים שמספר כרטיסי האשראי המוחזקים בידי הציבור בישראל עומד על 10 מליון בקירוב, שימו לב לנתון הנ"ל המצביע על כ-20% מתוכם שאינם פעילים. אבל זה לא באמת כל כך חמור מאחר והנתון הזה מצביע על כרטיסים שבוטלו ולא היו פעילים בשלוש החודשים האחרונים לפני ביטולם. אך התחקיר על פי הסתברות הראה כי מליון מתוכם לא היו פעילים במשך 12 חודש או יותר טרם בוטלו. נתון מדאיג המצביע על 10% מכלל הכרטיסים המוחזקים בשוק. (תחשבו שאם על כל אחד מהם היו גובים רק 5 ש"ח בחודש כבר היתה נאמדת תשואת חברות האשראי בגין זה על סך 60 מליון ש"ח לשנה). אז עכשיו אתם מבינים מדוע קיבלתם 200 ש"ח מתנה? אז לא בדיוק הבנתם! והסיבה היא - כי אתם עדיין חושבים שזו מתנה.. - כמו שאמרנו "השועל והכרם" רק הבדל קטן - השועל יצא מהכרם בדיוק כמו שנכנס, לעומת זאת המתנה שנכנסה לכיס שלכם יצאה עם עוד הרבה שקלים נוספים וחזרה למקומה בקופות חברות האשראי..